Porady prawne

Przeczytaj porady prawne, jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów

Anna Rzeszutko

Kancelaria adwokacka

Kancelaria adwokacka adwokat Anna Rzeszutko w Katowicach świadczy profesjonalne usługi prawne z zakresie rozwodów i separacji, spraw rodzinnych oraz majątkowych. Świadczymy także usługi z zakresu porad prawnych oraz oferujemy szeroki zakres usług dla firm.

Kancelaria adwokacka w Katowicach

Wieloletnie doświadczenie zawodowe i dbałość o dobro naszych klientów sprawiają, że oferujemy wysoki zakres usług oraz zaangażowanie. Prowadzenie sprawy zawsze dostosowujemy do potrzeb i celów klienta w sposób indywidualny.

Kancelaria wpisana jest na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Kontakt z kancelarią 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego:
32 787 68 98
lub wizyty w siedzibie kancelarii adwokackiej
Katowice, ul. Kawek 2a/1

Naszym klientom oferujemy bezpłatny parking. Miejsce siedziby Kancelarii pozwala na łatwy i szybki dostęp zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Kancelaria adwokacka Katowice

Kancelaria adwokacka: zakres oferowanych usług

Kancelaria adwokacka zajmuje się zarówno doradztwem prawnym, jak i oferuje pomoc w zbieraniu niezbędnych w postępowaniu sądowym dowodów. Zajmujemy się również pisaniem pism procesowych oraz prowadzeniem negocjacji poza sądem. Naszych Klientów przygotowujemy kompleksowo do przebiegu prowadzonej sprawy – czy to rozwodu, spraw majątkowych czy rodzinnych.

Kancelaria adwokacka – sprawy rozwodowe i separacje

Sprawy rozwodowe to wyjątkowo delikatna materia, która wymaga szczególnego podejścia do Klienta. Pomożemy obiektywnie i fachowo ocenić Państwu sytuację oraz ustalimy taktykę na dalsze postępowanie. Przedstawimy zarówno konsekwencje prawne poszczególnych działań, jak i wszystkie dostępne możliwości postępowania.

Kancelaria adwokacka Katowice - sprawy rozwodowe

Dla naszych Klientów prowadzimy całe postępowanie – od A do Z, a naszym celem jest takie poprowadzenie działań, by Klient czuł się komfortowo i pozostawał pod stałą opieką prawnika. Skupiamy się – jeśli wymaga tego sytuacja – przede wszystkim na walce o winę współmałżonka, prawa do dzieci i na uzyskaniu jak najlepszych efektów w zakresie alimentów. Doradzamy Państwu jak najskuteczniej osiągnąć zamierzone cele.

Jeżeli rozważacie Państwo rozwód bądź separację, zapraszamy do umówienia spotkania w biurze Kancelarii w Katowicach. W trakcie spotkania udzielimy Państwu informacji o przysługujących Państwu prawach i dostępnych możliwościach, a także omówimy konsekwencje prawne rozwodu oraz szczegółowo przedstawimy przebieg postępowania sądowego.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o usługach, zapraszamy do kontaktu. Więcej szczegółów znajdą też Państwo w dziale Rozwody / separacje naszej strony internetowej.

Kancelaria adwokacka – sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne prowadzone przez naszą Kancelarię wiążą się głównie z takimi kwestiami jak:

 • alimenty na dzieci;
 • alimenty na małżonka/byłego małżonka – zarówno w czasie trwania małżeństwa jak i po rozwodzie (separacji);
 • pozbawienie, ograniczenie władzy rodzicielskiej;
 • ustalenie kontaktów z dzieckiem lub o ich zmianę;
 • ukaranie rodzica, który łamie ustalenia w zakresie kontaktów;
 • rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka związanych na przykład z wyjazdem za granicę, paszportem, zgodą na uczęszczanie do szkoły/przedszkola;
 • sprawy związane z zarządem majątkiem dziecka;
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa;
 • ustalenie i zaprzeczenie macierzyństwa;
 • uznanie dziecka i unieważnienie uznania dziecka.
 • Kancelaria adwokacka Katowice

Niezależnie od typu sprawy, doradzimy Państwu co zrobić, aby osiągnąć zamierzony cel i aby miało to oparcie w prawie, [pomagamy również zebrać odpowiednie dowody. Przygotowujemy pozwy i wnioski do sądu oraz prowadzimy postępowanie w imieniu Klienta, zapewniając zarówno obecność w sądzie, jak i konsultacje pomiędzy rozprawami. Zajmujemy się również mediacją pomiędzy stronami.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o usługach, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Więcej szczegółów znajdą też Państwo w dziale Sprawy rodzinne naszej strony internetowej.

‹ powrót